tarcza header image
Start
Znaleziono 87 elementów


Oto zarchiwizowane elementy dla 04 2015


Jakub Oszust na gali wręczenia nagród filmowych
Napisał Sekretariat   
Piątek 4 grudnia 2015

    24 listopada br. w foyer Inkubatora Medialno-Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wręczono nagrody laureatom konkursów organizowanych w ramach 12. edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nagrodę główną, w konkursie „Filmowe Laborki” za najlepszy film, odebrał Jakub Oszust uczeń drugiej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej. Przypominamy, że Kuba zrealizował niezwykle ciekawy i oryginalny  projekt pt. „Elektryzowanie balonu”, który dostępny jest na kanale YouTube, gdzie można go obejrzeć.

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 4 grudnia 2015 )
Czytaj całość...
Modrzak" najlepszy w województwie
Napisał Sekretariat   
Piątek 4 grudnia 2015

     01.12.2015r. w Hrubieszowie odbyła się Wojewódzka Licealiada w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie reprezentowała liczna a zarazem silna grupa uczniów. Takiej ekipy jeszcze w historii szkoły nie było. W kategorii dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Patrycja Waszczuk (4 miejsce), Klaudia Błaszczuk i Paula Pawłowska zajęły dalsze miejsca.
W kategorii chłopców walka finałowa rozegrała się pomiędzy uczniami z jednej klasy
ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie Kamilem Staniszewskm i Arkadiuszem Żukiem. Arek musiał uznać wyższość kolegi z drużyny. Sylwester Włoszek zajął dalsze miejsce.

    Należy podkreślić, że chłopcy i Patrycja są zawodnikami SMS Włodawa i doskonalą się pod okiem trenera Adama Płodzińskiego, współtwórcy tego sukcesu.
Opiekunem obu zespołów podczas zawodów był Mariusz Kuśmirek - nauczyciel wychowania fizycznego.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 4 grudnia 2015 )
Czytaj całość...
Rejonowe igrzyska w tenisie w modrzaku
Napisał Sekretariat   
Piątek 4 grudnia 2015

  Dużym sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się zawody rejonowe w indywidualnym tenisie stołowym szkół podstawowych zorganizowane 10 listopada br. na obiektach sportowych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie z udziałem 80 zawodników i zawodniczek z powiatu: łęczyńskiego, świdnickiego, chełmskiego, włodawskiego i grodzkiego chełmskiego. Nasz powiat reprezentowało 8 zawodniczek i zawodników. Największe sukcesy osiągnęli: I miejsce Zguczyński Szymon SP Nr 2 Włodawa i II miejsce Grzywna Szymon SP Nr 3 Włodawa w kategorii wiekowej klasy IV i młodsi. W kategorii klasy V - VI zwyciężył Maciąg Kacper SP Wyryki, a drugie miejsce zajął jego kolega Boczuliński Mateusz reprezentujący również SP Wyryki. Wszyscy na co dzień trenują w klubie SMS Włodawa na obiektach Modrzewiaka pod okiem nowego trenera Adama Płodzienia i prezes klubu Bożeny Hamziuk, która wkłada ogrom pracy społecznej aby sekcja i klub osiągał tak znaczące sukcesy sportowe. Zawody rejonowe stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, co potwierdzili nauczyciele wychowania fizycznego z innych szkół. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Adam Płodzień, a sędziami stolikowymi byli jego zawodnicy i zawodniczki. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości na obiektach ZSZ Nr i II LO we Włodawie będą grali zawodnicy i zawodniczki z województwa lubelskiego i z całej Polski. Do zawodów wojewódzkich awansowała również Bytof Magda SP Nr 3 Włodawa, zajmując trzecie miejsce w kategorii klas IV i młodsze. Zawody wojewódzkie odbędą się 24 listopada w Kocudzy, reprezentantom naszego miasta i powiatu życzymy sportowych sukcesów.

 

 

Modrzewiak szósty w punktacji szkół województwa lubelskiego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 30 listopada 2015

       Zarząd Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego dokonał kolejnego podsumowania współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2014/2015 szkół w ramach igrzysk, gimnazjady i licealiady. Nasza szkoła zajęła wysokie VI miejsce na 137 sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego biorących udział w rywalizacji sportowej w 13 dyscyplinach sportowych dziewcząt i chłopców. Na tak dobry wynik szkoły przyczyniły się sukcesy w następujących dyscyplinach sportowych: halowa piłka nożna chłopców IV miejsce, sztafeta szwedzka chłopców również IV miejsce, sztafeta chłopców 4 x 100 m V miejsce, liga lekkoatletyczna chłopców VIII miejsce, tenis stołowy drużynowy dziewcząt VI miejsce, tenis stołowy indywidualny dziewcząt VII miejsce, liga lekkoatletyczna dziewcząt XI miejsce, sztafetowe biegi przełajowe chłopców X miejsce, indywidualne biegi przełajowe chłopców VII miejsce i dziewcząt XII miejsce, są to wyniki osiągnięte w finałach wojewódzkich. Do tego należy dodać wyniki z zawodów rejonowych: koszykówka i siatkówka dziewcząt III i IV miejsce, siatkówka chłopców III miejsce, piłka ręczna chłopców IV miejsce, pływanie indywidualne chłopców II miejsce, sztafety pływackie chłopców V miejsce i tenis stołowy indywidualny chłopców VI miejsce. Łącznie Modrzewiak zdobył 347 pkt. Na tak dobry wynik sportowy zapracowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego, którzy prowadzą zarówno zajęcia lekcyjne jak i pozalekcyjne.
Gratulujemy znakomitego wyniku!!!

Nie wierzymy w przesądy
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 30 listopada 2015

      Tegoroczny piątek 13-tego wcale nie był taki pechowy dla uczniów naszej szkoły. Część klasy III LO b/d wyruszyła na wycieczkę do Warszawy wraz z młodszymi kolegami z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Jedną z głównych atrakcji było zwiedzanie budynku Telewizji Polskiej, w tym nawet pomieszczenia przygotowanego do nagrywania takich programów jak np. „Pytanie na śniadanie” i „Świat się kręci”.

   Najciekawszym elementem było obserwowanie przygotowań do nagrania programu „Jaka to Melodia?” w całkiem nowej, oryginalnej odsłonie. Mieliśmy także przyjemność odwiedzić małe muzeum telewizji znajdujące się w budynku TVP. Następnie udaliśmy się na Premierę „Listów do M 2” w Złotych Tarasach, po czym pojechaliśmy do teatru „Buffo” na wspaniały musical „Polita”, który zwieńczył naszą piątkową wycieczkę. Jak widać stereotypowy piątek 13-tego odchodzi do lamusa!

Więcej...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 87 z 87
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
7071725