tarcza header image
Start
Znaleziono 80 elementów


Oto zarchiwizowane elementy dla 04 2016


Jakub Oszust znów najlepszy w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach!!!
Napisał Sekretariat   
Niedziela 18 grudnia 2016
    To była trzecia edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach i trzeci raz Kuba Oszust z klasy III LO b będzie reprezentował naszą szkołę na etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w dniach 17- 18. III. 2017r. w Warszawie.
    Olimpiada ta jest konkursem interdyscyplinarnym, bowiem jej zakres jest niezwykle wszechstronny, wkracza w historię druku, mediów, w gatunki literackie, reportaż i jego przedstawicieli, dotyczy także podstaw prawnych działalności mediów. Podczas tej rywalizacji należy także wykazać się sporą wiedzą z zakresu mediów społecznościowych, gier komputerowych i bohaterów You Tuba.
Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 18 grudnia 2016 )
Czytaj całość...
Artystyczne i lingwistyczne sukcesy uczniów z Modrzewskiego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 12 grudnia 2016
     30 listopada 2016 r. już po raz siódmy w ZSE i III LO w Chełmie został zorganizowany Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Piękno Rosji” . Organizatorem konkursu była p. dr Katarzyna Czubała – Vyborov . Jury oceniło 58 prac plastycznych o Sankt – Petersburgu. Autorami prac byli uczniowie z 14 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego ( m.in. z Włodawy, Białej Podlaskiej, Krasnegostawu, Hrubieszowa, Lublina, Zamościa). Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły - Karolina Malczewska (II miejsce w województwie) z klasy II LO a , a wśród wyróżnionych - uczennica klasy I LO j – Iwona Lewczuk.
     Uczniowie ZSZ Nr1 ora liceum Modrzewskiego zostali także nagrodzeni na III Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej „Kwiaty naszego niespotkania” – poezja Anny Achmatowej. Eliminacje konkursowe miały miejsce w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie w dniu 07 grudnia 2016 r. Jury konkursowe oceniło 49 wykonawców z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Komisja oceniała uczniów w 2 kategoriach: śpiewu i recytacji w języku polskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i czterech z nich otrzymało wyróżnienia:
Karolina Dyduch z klasy II LO b oraz Michał Olszewski z klasy III LO b – kategoria śpiew
Uliana Toichkina z klasy I T i – kategoria śpiew
Weronika Ostrowicka z klasy II LO b – kategoria recytacja.
Uczniowie przygotowali się do konkursów pod opieką pani Urszuli Kalenik. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Spotkanie z doradcą Powiatowego Urzędu Pracy
Napisał Sekretariat   
Czwartek 8 grudnia 2016
      We wtorek 6 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla uczniów klas kończących szkołę, które poprowadziła  Pani Jolanta Dywańska - doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie. Spotkanie dotyczyło „Trendów na rynku pracy oraz praw i obowiązków absolwenta”.

      Przyszli absolwenci pozyskali wiele cennych informacji na temat aktualnych trendów na rynku pracy oraz form pomocy oferowanych przez Urząd Pracy w rozpoczęciu kariery zawodowej.

          Organizatorem spotkania była Pani  Mariola Rojek.
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 28 lutego 2017 )
Mikołajkowo, grudniowo, świątecznie ...
Napisał Sekretariat   
Środa 7 grudnia 2016
    W dniu 6 grudnia klasa II LO j była gospodarzem spotkania poświęconego zwyczajom bożonarodzeniowym w różnych krajach świata. Swoją uwagę skupiliśmy na zaprezentowaniu tradycji krajów, których języków się uczymy. Występ uświetniły piękne wykonania piosenek świątecznych zaprezentowane przez Ulianę i Gabrysię. W konkursie skierowanym do publiczności okazało się, że nikomu nie była obca wiedza o świętym Mikołaju i jego zwyczajach. Wszyscy też próbowaliśmy wspólnie śpiewać piosenki bożonarodzeniowe w różnych językach - po angielsku, niemiecku, a nawet hiszpańsku. Na zakończenie zaprezentowaliśmy inscenizację na podstawie wiersza A Visit from St. Nicholas autorstwa C. C. Moore'a z niezapomnianym Patrykiem w roli św. Mikołaja, któremu dzielnie towarzyszyli Paweł, Kamil i Radek, wcielając się w rolę reniferów. Całe spotkanie poprowadziły śnieżynki z klasy II LO j - Magda, Klaudia, Weronika i Natalia.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 7 grudnia 2016 )
Czytaj całość...
Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 grudnia 2016

W dniu 30.11.2016 odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. W akcji wzięło udział 7 klas licealnych, 10 technikalnych oraz 2 klasy zawodowe. Pani Sylwia Martyniuk młodszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie przeprowadziła quiz wiedzy o uzależnieniach oraz zbadała poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu ponad 150 uczniów przy pomocy Smokerlyzer. W ramach quizu uczniowie otrzymali kalendarze. Ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów, pielęgniarka szkolna pani Teresa Wólczyńska została poproszona o pomoc przy mierzeniu ciśnienia krwi. Uczniowie mieli możliwość przejść przez dwa tory przeszkód wykorzystując narkogogle i alkogogle. W akcji pomagała pani Edyta Sołtys.

                Koordynatorem szkolnym była pani Magdalena Kratiuk. Akcja profilaktyczna podsumowywała czwarta edycję programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”, który jest komponentem „Profilaktycznego programu przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 6 grudnia 2016 )
Czytaj całość...
Więcej...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 80 z 80
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
7071720