tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy
Napisał Sekretariat   
Piątek 27 kwietnia 2012
To był udany dzień…

23 kwietnia, poniedziałek… i znowu szkoła… pomyślało wielu z nas, jednak dla 30. uczniów „Modrzaka” ten dzień rozpoczynał się podróżą do Warszawy z perspektywą zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego i uczestniczenia w spektaklu Teatru Imka. Kolejne punkty programu wycieczki realizowane były z pieczołowitością.

Kartki z powstańczego kalendarza

 

 v 

Około godziny 13.00 przybyliśmy na ulicę Grzybowską 79. i po krótkich negocjacjach z panią kasjerką mogliśmy spokojnie obejrzeć ekspozycje jednego z najciekawszych muzeów historycznych w Polsce. Muzeum, które łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci
z nowoczesnymi środkami przekazu. Robiło więc wrażenie połączenie słuchania bicia serca Warszawy, odgłosów wojny czy powstańczej radiostacji z możliwością oglądania filmów dokumentalnych i przejściem kanałami.

 

Przed muzeum

Zwiedzanie ekspozycji muzeum

 

 

  v   

Punktem kulminacyjnym kwietniowego wyjazdu była wizyta w teatrze Tomasz Karolaka Imka i spektakl „Warszawa-Grabiny 6:12”. Przedstawienie opowiadało o młodych ludziach z prowincji, którzy przyjechali do stolicy szukając lepszego życia, groteskowy sposób prezentacji tematu łączył się z wieloma symbolami, niekiedy trudno poddających się jednoznacznej interpretacji. Spektakl obnażał wady życia w wielkim mieście i słabości młodych ludzi, ulegających wielkomiejskim pokusom. Główny bohater, poszukujący w Warszawie, „Radomiu Europy”, kobiety swoich marzeń, ostatecznie ponosi klęskę. Próby powrotu wszystkich bohaterów do swojej małej ojczyzny kończą się fiaskiem, gdyż życie w stolicy pochłonęło ich do tego stopnia, że stali się ofiarami konsumpcyjnego stylu życia .

Spektakl skłonił nas wszystkich do refleksji nad tym, co można nazwać życiowym sukcesem… Udawanie kogoś, kim się nie jest? Czy warto, w imię robienia kariery, wyrzec się przyjaźni, zapomnieć o uczciwości i swojej godności?

Wyruszając z Włodawy do wielkich miast, powinniśmy być przygotowani do odpowiedzi na te pytania.

Taras widokowy muzeum

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 3 maja 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7085795